Vracení vozů po ukončení leasingu

Zhruba tři měsíce před ukončením smlouvy na operativní leasing od nás obdržíte takzvaný ukončovací dopis s podrobnými instrukcemi k vrácení vozu. Kromě informací, jak vozidlo správně připravit k předání, a to včetně všech nutných dokladů, Vás v něm žádáme o zkontaktování ALD a domluvení si termínu a místa předání vozu. Kontakt můžete provést telefonicky na čísle 955 525 000 / volba 3, prostřednictvím e-mailu vracenivozu@aldautomotive.com nebo mobilní aplikace myALD Driver. V případě, že by se termín předání vozidla z Vaší strany změnil, nahlaste prosím tuto změnu minimálně 48 hodin před plánovaným termínem.

Jak připravit vůz k předání? 

V místě předání musí být vozidlo řádně umyté a vyčištěné, neboť znečistěné vozidlo není možné objektivně prohlédnout. Odstraněny musí být veškeré vady a poškození, včetně přídavných zařízení či firemních polepů. Společně s vozem předáváte:

  • Kompletní sadu klíčů (používané i náhradní), včetně výrobního kódu.
  • Řádně vyplněnou a orazítkovanou servisní knížku, v případě elektronické servisní knížky její výpis.
  • Tankovací karty, asistenční kartu a servisní kartu ALD (pokud byly vydány).
  • Malý technický průkaz, mezinárodní automobilovou pojišťovací kartu (zelená/bílá karta).
  • Kompletní povinnou výbavu.
  • Funkční rezervní kolo s nářadím, sadu pneumatik včetně disků ve vozidle (pokud byly zahrnuty ve smlouvě).
  • Výbavu, která byla součástí vozu (střešní nosič, hands-free, CD changer, tažné zařízení apod.).
  • Příručku k obsluze a údržbě vozidla.

ald-vraceni-vozu-2

Jak probíhá předání vozu? 

Předání vozu probíhá v sídle firmy ALD Automotive, U Stavoservisu 527/1, Praha 10. Součástí převzetí vozu je mimo jiné zjištění případných poškození, vzniklých v průběhu užívání vozu, které pro ALD provádí znalecká firma. Veškeré zjištěné závady jsou zaznamenány v Protokolu převzetí vozidla. Přebírající technik zaznamená stav tachometru a označí zjištěné závady na akceptovatelné a neakceptovatelné, v souladu s definicí jednotlivých druhů poškození, jak jsou popsány v příručce Celkové přiměřené opotřebení osobních vozů. Proces převzetí vozu je zakončen podpisem Protokolu o převzetí vozidla, kdy kopie protokolu zůstává Vám, jako doklad o předání vozu. 

Znalecká firma může za poplatek provést převzetí vozu i na jiném než standardně nabízeném místě na Praze 10. Místo předání si domluvte buď předem při objednávání vrácení vozu, nebo maximálně 48 hodin před předáním prostřednictvím e-mailu: vracenivozu@aldautomotive.com, případně na telefonu 955 525 000. 

Více informací k vrácení vozidla mimo sídlo ALD Automotive naleznete ZDE.


ald-vraceni-vozu-osobni-titul-200

Stáhněte si brožuru

Celkové přiměřené opotřebení osobních vozů

ald-vraceni-vozu-uzitkove-titul-200

Stáhněte si brožuru

Celkové přiměřené opotřebení užitkových vozů


Jak probíhá předání vozu?